شنبه, 10 اسفند 1398

جشنواره و نمایشگاه «آیین های سرزمین من» روز گذشته با حضور مسئولین و مدیران سما مشهد ، مسئولین و کارشناسان اداره کل آموزش و پرورش استان و ناحیه 6 مشهد و اولیای دانش آموزان در دبستان دخترانه سما(4) مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سما از مشهد ، مدیر دبستان دخترانه سما(4) در این جشنواره با اشاره به اهداف و برنامه های سازمان سما در سال جاری گفت : با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته در مرکز آموزشی و فرهنگی سما مشهد، امسال دبستان سما(4) به عنوان دبیرخانه جشنواره «آیین های سرزمین من» در مقطع ابتدایی انتخاب شد. این جشنواره در راستای برنامه های سازمان سما و با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان با فرهنگ ، سنن و آداب و رسوم ایران کهن و شهرهای مختلف آن برگزارشد.

زیور قوی با بیان اینکه نمایشگاه این جشنواره با همراهی و مساعدت اولیای دانش آموزان و در سطح بالایی برپا شد است افزود : این نمایشگاه در بخش های مختلف ازجمله : آداب و رسوم ، پوشاک ، بازیهای بومی محلی ، آیین ازدواج ، آیین ها و جشن های ایران باستان ، آیین تعزیه خوانی ، غذاهای سنتی و غرفه مهارت آموزی و دست سازه های دانش آموزان ، به مدت سه روز در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

حضور خبرنگاران صدا و سیمای خراسان رضوی در این جشنواره ، نشان از اهمیت بالای این جشنواره و نمایشگاه داشت.

گفتنی است مرکز آموزشی و فرهنگی سما مشهد ، در اجرای مناسب و کیفی تر جشنواره های ابلاغی از سوی سازمان سما ، امسال دبیرخانه های جداگانه ای برای هر یک از جشنواره ها تشکیل و از آثار منتخب دانش آموزان پس از داوری در دبیرخانه های هر جشنواره ، در مراسم اختتامیه جشنواره ها که در نیمه اول اردیبهشت سال آینده برگزار می گردد تقدیر خواهد شد.

 

IMG 6657

IMG 6671

IMG 6680

IMG 6698

IMG 6709

IMG 6744

IMG 6747

IMG 6761

IMG 6810

IMG 6820

samatelegram