شنبه, 10 اسفند 1398

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در بازدید از آموزشکده سما مشهد تاکید کرد :

اعضای هیات علمی واحد که فاقد دانشجو هستند به سما خدمت کنند چون سما بخشی از دانشگاه است/

مدارس سما مشهد برای اول شدن در استان خیز بردارند

رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ، در نخستین بازدید خود از آموزشکده فنی و حرفه ای سما مشهد ، از توان تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی گروههای آموزشی این آموزشکده اظهار خوشحالی کرد.

به گزارش روابط عمومی سما مشهد ، دکتر مهدی ملک نژاد در حاشیه بازدید از کارگاهها و آزمایشگاههای گروههای آموزشی آموزشکده سما مشهد ، در جلسه مشترک با مسئولین سما مشهد با بیان اینکه زمانی سما مشهد در استان یک برند بود ، تاکید کرد : زحمات زیادی در سما کشیده شده و مدارس سما مشهد باید خیز بردارند برای اول شدن در استان ، چون مدارس سما عقبه دانشگاه آزاد را دارند. انگیزه و عزم کافی در مدارس سما وجود ندارد و این نیازمند تشکیل یک کارگروه آسیب شناسی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی همچنین با اشاره به وجود برخی رشته های فاقد دانشجو در واحدهای دانشگاهی استان ، افزود : برخی از اساتید هیات علمی ما در دانشگاه فاقد دانشجو هستند بنابراین این اساتید باید به سما خدمت کنند چون سما هم بخشی از دانشگاه است و از طرفی سهم خیلی زیادی از درآمد ما صرف حقوق هیات علمی می شود.

رئیس شورای نظارت و هماهنگی سما خراسان رضوی ، با تاکید بر بهره گیری از توان داخلی و اقدامات توسعه ای از قبیل توسعه مدارس حمایتی در سمای استان افزود : ارتقای آمار قبولی دانش آموزان سما در تیزهوشان و نمونه دولتی و قبولی دانش آموزان پیش دانشگاهی سما در دانشگاههای معتبر کشور را جدی بگیرید چون این موارد از جمله شاخص های برندسازی است.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان خراسان رضوی نیز در این جلسه با بیان اینکه آمار 6 هزار نفری دانشجو و دانش آموز سما مشهد و 14 هزار نفری سمای استان نسبت به دانشجویان دانشگاه آزاد عدد بزرگی است افزود : هم اکنون 15 مدرسه سما با 3008 دانش آموز در مشهد داریم که این آمار در سمای استان 60 مدرسه با 8000 دانش آموز می باشد و 11 درصد دانش آموزان سما کشور به مدارس سما خراسان رضوی اختصاص دارد که بیشترین آمار دانش آموزی استان های کشور را تشکیل می دهد.

دکتر محمدرضا ناصری تصریح کرد : نظم و انظباط مالی در سما در درجه اول اهمیت قرار دارد و در این راستا خوشبختانه سال گذشته اندوخته مالی خیلی خوبی در مدارس سما داشتیم.

دکتر ملک نژاد پس از پایان جلسه از بخش های مختلف آموزشکده سما مشهد از جمله گروههای آموزشی ، کارگاهها و آزمایشگاههای گروه برق ، نقشه برداری ، مکانیک خودرو ، کامپیوتر ، ساختمان و گرافیک بازدید و با توانمندی های دانشجویان و اساتید سما آشنا شد.

کانال خبری سما مشهد : https://t.me/sama_mashhad