شنبه, 10 اسفند 1398

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان خراسان رضوی :

42 درصد از دانش آموزان مدارس سما خراسان رضوی تحت پوشش طرح پرونده سلامت الکترونیک قرار دارند

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان خراسان رضوی از تحت پوشش قرار گرفتن 42 درصد از دانش آموزان مدارس سما استان خراسان رضوی در طرح پرونده سلامت الکترونیک سازمان سما خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شورای نظارت و هماهنگی سما خراسان رضوی ، دکتر محمدرضا ناصری درباره کیفیت اجرای این طرح در مدارس سما گفت : طرح تشکیل پرونده سلامت الکترونیک در سطح دانش آموزان مدارس ابتدایی در 6 استان کشور  به صورت آزمایشی اجرا شد و در استان خراسان رضوی در 15 مدرسه در سراسر استان اجرا شد. در این طرح معاینات پزشکی و دندانپزشکی و اقدامات درمانی دانش آموزان با همکاری پزشک، دندانپزشک و مربیان بهداشت انجام گردیده و ماحصل این فعالیت ها به صورت الکترونیکی ثبت و به خانواده ها اطلاع رسانی می شود.

وی با بیان اینکه حدود چهار هزار و 800 دانش آموز در 50 مدرسه سما در سطح استان خراسان رضوی تحصیل می کنند افزود : از این تعداد ، 1326 دانش آموز معاینه پزشکی شده اند ، 949 دانش آموز معاینه دندانپزشکی شده اند و 673 دانش آموز دارای پرونده پزشکی ثبت شده می باشند.

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد : در صورت استفاده از دانشجویان پزشکی ، دندانپزشکی و پرستاری و همچنین در دسترس قرار گرفتن اطلاعات پزشکی ثبت شده توسط مربیان بهداشت و پزشکان برای والدین و دانش آموزان ، اجرای این طرح در آینده تاثیر مثبتی در ارتقای سلامت دانش آموزان در مدارس سما خواهد داشت و مدارس سما در ارائه خدمات سلامت در بین مدارس کشور سرآمد خواهند بود.