شنبه, 10 اسفند 1398

دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما خراسان رضوی :

ما مدعی بزرگترین مجموعه غیرانتفاعی در کشور هستیم / 7428 دانش آموز در 50 مدرسه سما خراسان رضوی تحصیل می کنند

دکتر ناصری با بیان اینکه ما مدعی بزرگترین مجموعه غیرانتفاعی در کشور هستیم، گفت: سازمان سما اکنون 677 مدرسه در سطح کشور با بیش از 72 هزار دانش آموز دارد و در سطح استان خراسان رضوی دارای 50 مدرسه با 7428 دانش آموز و در مشهد این تعداد معادل 14 مدرسه و 3030 دانش آموز است که توزیع مدارس سما در سطح استان عمدتا در مناطق محروم و کم برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی شورای نظارت و هماهنگی سما ، دبیر شورای نظارت و هماهنگی خراسان رضوی ، پیشاپیش فرارسیدن سال 96 را به اعضای شورا تبریک گفت و با قرائت فاتحه ای یاد و خاطره مرحوم آیت الله هاشمی بنیانگذار و رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی را گرامی داشت.

دکتر محمدرضا ناصری ، تاکید رئیس سازمان سما بر حذف فعالیت های موازی سما با آموزش و پرورش، اعلام آمادگی سما برای تاسیس مدارس در مناطق محروم، فعالیت های کاربنیان، راه اندازی مدارس تخصصی ورزش و تاسیس پژوهشسرا و مراکز مشاوره را از مصوبات کمیسیون سما در هفتاد و یکمین اجلاس سراسری دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد.

وی امکانات بالقوه دانشگاه آزاد اسلامی مشهد و آموزشکده سما را به عنوان یک ظرفیت و نقطه قوت برای مدارس سما بیان کرد و افزود: ما از امکانات بالقوه دانشگاه آزاد در مدارس سما استفاده می کنیم و همچنین آموزشکده سما که در فضایی به مساحت6400 مترمربع زیربنا در منطقه الهیه واقع است دارای ظرفیت های بسیار خوبی برای مدارس سماست.

ناصری برنامه های راهبردی مراکز سمای استان را برشمرد و با اشاره به ویژگیهای مدارس سما، نظارت چندجانبه بر مدارس سما را به عنوان یکی از این ویژگی ها و نقطه قوت مدارس سما دانست و افزود: پشتیبانی و حمایت نیروی انسانی و تجهیزاتی از سوی دانشگاه، آزمونهای هماهنگ تشریحی با نگاه آموزش های مفهومی ، طرح قرآن در سما(قدس) ، طرح مفاخر ادبی ، خلاقیت و تفکر خلاق ، توجه جدی به پژوهش و طرح الکترونیکی جامع سلامت و مدارس تخصصی ورزش از دیگر ویژگیهای مدارس سما در سطح کشور است.

یازدهمین نشست شورای نظارت و هماهنگی سما استان خراسان رضوی ، روز گذشته با حضور مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و سایر اعضا، در اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.