شنبه, 10 اسفند 1398

به گزارش روابط عمومی حوزه معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد

صبح امروز مورخ 22/8/98 اولین گردهمایی هم اندیشی و کارگاه محور معاونین و مدیران مدارس سما استان خراسان رضوی با حضور جناب  آقای دکتر طاهری لاری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و مشهد و حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای مهدوی نسب رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و جناب آقای دکتر کبیری معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و کلیه ی معاونین و مدیران مدارس سما استان خراسان رضوی در محل مرکز رفاهی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد کار خود را آغاز کرد.

شروع مراسم با تلاوت آیات قرآن کریم توسط مدیر دارالقرآن کریم جناب آقای استاد علیزاده رسمیت یافت .

سپس دکتر کبیری معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ضمن عرض خیر مقدم خدمت مدعوین و تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم (ص) گفت : هم افزایی و هم اندیشی و استفاده از تجربیات و بررسی نکاتی که در یک مجموعه آموزشی باید مورد توجه قرار گیرد از اهداف این گردهمایی است.

وی با بیان اینکه آمارها نشان می دهد بیشترین اعتماد جامعه به قشر فرهنگی است ، افزود : این موضوع مسئولیت ماراخطیر و سنگین می کند.

در ادامه به بیان نکاتی در خصوص اهمیت آموزش صحیح قرآن در مدارس سما اشاره کرد و از معاونین استان خواست تا با جدیت تمام در این راستای گام بردارند همچنین از کارشناس تربیت بدنی استان خراسان رضوی جناب آقای طلوع به واسطه فعالیت های مطلوب و اثر گذار در حوزه تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی تشکر کرد .

در ادامه دکتر طاهری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و مشهد پس از عرض خیر مقدم و تبریک میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق گفت : پیاده سازی سند بنیادین تحول آموزش و پرورش و گسترش  توسعه مهارت های آموزشی دو رویکرد مهم دانشگاه در حوزه معاونت سما است.

و در ادامه گفت: در حال حاضر ما از نسل اول و دوم دانشگاه که مبتنی بر آموزش محور و پژوهش محور بوده عبور کرده و به مرحله دانشگاه با رویکرد کارآفرین و فناور رسیده ایم.

وی با بیان اینکه در اسناد بالادستی نظام نیز به مساله کارآفرینی و فناوری توجه زیادی شده است اظهار داشت : مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بر تعلیم و تربیت مهارت افزایی در مدارس و دانشگاه ها تاکید داشته اند.

دکتر طاهری افزود : امروزه در مدارس سما اقدامات خوبی مانند ایجاد نهضت قرآنی با هدف رشد و گسترش فعالیت های قرآنی در مدارس سما و اعتلای فرهنگ قرآنی در بین دانش آموزان ،اولیاء و مربیان صورت گرفته و خواستار استمرار این فعالیت ها به طور گسترده با رعایت بالاترین کیفیت در مدارس سما استان خراسان رضوی بود.

وی در ادامه اظهار داشت : در مدارس عالی مهارت نیز باید محتوایی کارکرد تا بهره وری و اثر بخشی حوزه افزایش یابد.

در ادامه مدیر دارالقرآن کریم و مدیر تربیت بدنی حوزه معاونت سما گزارشی از فعالیت ها و موفقیت ها ی حوزه کاری خود را ارایه دادند.

درادامه این گردهمایی کارگاه تربیت دینی توسط آقای مهدوی نسب رییس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.